Petr Bystron: Müfettişler evinde külçe altınlarla ilgili belgeler buldu

keen

New member
Almanya AfD'li politikacı

Müfettişler Bystron'un evinde külçe altınlarla ilgili belgeler buldu21:11 itibariyle| Okuma süresi: 3 dakika
Münih Savcılığı, seçilmiş yetkililere rüşvet ve kara para aklama şüpheleri nedeniyle Petr Bystron'u soruşturuyor
Münih Savcılığı, seçilmiş yetkililere rüşvet ve kara para aklama şüpheleri nedeniyle Petr Bystron'u soruşturuyor

Kaynak: Picture Alliance/dpa/Christoph Soeder


Savcılık, Petr Bystron'u seçilmiş yetkililere rüşvet verme ve kara para aklama şüphesiyle soruşturuyor. Polis memurları evinde altın külçelerindeki seri numaralarını ve yabancı hesaplardaki banka hesap özetlerini ele geçirdi. AfD'li siyasetçi her şeyi açıklayabileceğini söylüyor.

BWELT'in verdiği bilgiye göre, müfettişler, AfD Bundestag üyesi Petr Bystron'un Berlin-Wannsee'deki evinde yapılan aramada aralarında 500 gram ve bir kilogram ağırlığında olanlar da bulunan çok sayıda altın külçesinin seri numaralarının yanı sıra Lihtenştayn ve Çek hesaplarına ait banka ekstreleri buldu.

Ancak Bystron, bulgular ile kendisine yönelik iddialar arasında herhangi bir bağlantı olduğunu reddediyor. Buluntuların çoğunluğunun annesine ait olduğunu belirtiyor. WELT ile yaptığı röportajda “Mahkeme tarafından annemin vasisi olarak atandığım için fiziksel altın ve annemin hesaplarındaki belgeleri saklıyorum” dedi. Ve ayrıca: “Annemin uzun yıllardır İsviçre'de bir diş kliniği vardı, her şeyi yasal olarak satın aldı ve kanıtları bende saklıyor. Buna, uzun süredir kapalı olmasına rağmen Lihtenştayn hesabından eski alıntılar da dahildir.”

Bystron, Çek hesabının kendisine ait olduğunu sürdürdü. “Çek Cumhuriyeti'ndeki 20 yılı aşkın süredir bana ve eşime ait olan mülklerden elde edilen kira gelirleri ve giderlerle ilgili olduğundan Çek hesabımdaki hesap işlemleri de tamamen şeffaftır. Tüm gelirler her yıl uygun bir şekilde vergilendiriliyor,” belgeleri hem Çek hem de Alman vergi makamlarının erişimine açıktır.


ayrıca okuOtokratlarla uğraşmak

Münih Savcılığı, seçilmiş yetkililere rüşvet verme ve kara para aklama konusundaki ilk şüpheler nedeniyle Bystron'u soruşturuyor. Federal Meclis geçen hafta milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırdı. Geçtiğimiz Perşembe günü, Bavyera Eyaleti Kriminal Polis Ofisi'nden polis memurları, Berlin ve Bavyera'nın yanı sıra Mallorca'daki mülklerde arama yaptı ve delillere el koydu.

Bystron ayrıca WELT'e arama emrinin bir parçası olduğu söylenen bir belgeden iki alıntı sağladı. Bystron'un “Rusya yanlısı web sitesinin operatöründen kesin olarak belirlenemeyen bir noktadan, 2020'den başlayarak, daha önce bilinmeyen bir yöntemle, muhtemelen bir devir de dahil olmak üzere,” büyük miktarda nakit veya transfer edilen kripto para birimlerini “” aldığına dair şüpheler var. Prag'da.” “Avrupa'nın Sesi” ve Alman Parlamentosu'nun bir üyesi olarak parlamento çalışmalarının bir parçası olarak konuşmalarda ve oylamalarda Rus hükümetinin çıkarlarını savunma konusundaki istekliliği karşılığında (her durumda) sanığa ödeme yapıldı. Federal Meclis” diyor.

Belge ayrıca Bystron'un Mart 2023'te veya kısa bir süre önce “en az 34.850 Euro tutarında nakit” aldığından şüphelenildiğini belirtiyor. Bystron ayrıca, “haksız anlaşmasına uygun olarak Targobank'ta yapılan nakit işlemi”nden kısa bir süre önce Ukrayna'ya silah teslimatına karşı kampanya yürütmekle ve “Amerika Birleşik Devletleri ile NATO'yu eleştirmekle” suçlanıyor.


ayrıca oku


AfD başkanı Tino Chrupalla (solda) ve Alice Weidel;  AfD'nin Avrupa seçimlerindeki en büyük adayı Maximilian Krah

En iyi adayı çevreleyen skandal

Şüphe, daha önceki soruşturmalara, özellikle de “basın haberlerinin değerlendirilmesi”ne, “Bavyera Eyaleti Kriminal Polis Ofisindeki Ortak Mali Soruşturma Grubunun” “temizleyici bulgularına” ve “oylama sonuçlarının analizine” dayanmaktadır. Alman Federal Meclisi 2022'nin başından beri”. Masumiyet karinesi olası bir mahkumiyete kadar geçerlidir.

Bystron, WELT'e şunları söyledi: “Bundestag'da Rus hükümetinin çıkarlarını savunabilmem için bana 34.850 avro verilmesi gerektiği gerçeği tamamen saçmalıktır ve bu, bir karalama kampanyasının parçası olan yanlış medya raporlarına dayanmaktadır. AB seçimleri yaklaşırken “Ukrayna'da savaşın devam etmesine ve daha fazla silah sevkiyatına karşı çıkan tüm güçler zarar görmeli.”

Ve “Alexander Wallasch” bloguna şunları söyledi: “Bu suçlama tamamen saçmalık. Artık Federal Meclis'in neredeyse yarısını ayırtmanız gerekecek.”

Biz WELT soruşturma ekibiyiz: Bizim için herhangi bir bilginiz var mı? O halde gizli de olsa iletişime geçmekten çekinmeyin – e-mail ile veya şifreli mesajlaşma programı Threema (BNJMCK4S) aracılığıyla.